Kasutatud sülearvuti — kas mõistlik valik?

Kasutatud sülearvuti — kas mõistlik valik?
23. juuni 2023 Uuendatud Laen...

Kasutatud sülearvuti ostu planeerides võib tekkida palju kahtlusi ja kõhklusi. Kui palju on arvutit kasutatud? Millises seisukorras arvuti on? Ega arvuti pärast ostu kohe katki lähe? Ega arvutil ole varjatud puudusi? Kas kasutatud arvuti on ikkagi mõistlik ost - mõni uus on ju isegi odavam?! 

Katsume Sinu jaoks otsustamist lihtsamaks teha ja kummutame nii mõnegi põhjendamatu eelarvamuse kasutatud sülearvuti kohta. 

 

Mõistlik alternatiiv soodsale koduseeria sülearvutile 

Kasutatud äriklassi sülearvutid olid uuena väärt 1000-2500€. Praeguseks on nende hind kohati samas hinnaklassis uute koduseeria sülearvutitega.

Iva on aga selles, et kasutatud äriklassi arvutite kvaliteet on väga hea ning võrreldes uue koduseeria sülearvutiga saad sama raha eest oluliselt parema arvuti, mis kestab heaperemehelikul kasutamisel veel aastaid.  

Milles see parem kvaliteet siis seisneb? Näiteks võid ära unustada sellised koduseeria sülearvutite probleemid nagu katkised ekraanihinged või mõrad korpuses pärast väikest põrutust vastu lauda.

Lisaks heale korpuse vastupidavusele on kasutatud äriklassi arvutitel ka parem aku kestvus, Skandinaavia asetuse ja taustvalgustusega klaviatuur, sõrmejäljelugeja ja sisemine ID-kaardilugeja (hüvasti üleliigne plastikjubin!). 

 

Kellele oleks kasutatud arvutit mõistlik osta? 

Kasutatud äriklassi sülearvuti sobib hästi õpilastele, üliõpilastele, samuti koduseks arvutiks ja ka kontorisse. Võimsuselt saab kasutatud arvuti hästi hakkama kõige tavapärasega nagu kirjade kirjutamine, veebis surfamine ja kontoriprogrammide kasutamine. Selleks sobivad hästi Lenovo T- ja X-seeria, Dell 7000-seeria ja HP Elitebook seeria sülearvutid. 

Meilt leiad ka kasutatud äriklassi mobiilseid tööjaamu – Lenovo P-seeria ja Dell Precision seeria mudelid. Need arvutid on oluliselt võimekamate protsessorite ja videokaartidega ning sobivad ka tänapäeval lihtsamateks video-, graafika- ja projekteerimistöödeks. 

 

Kindel kvaliteet 

Kui uute äriklassi sülearvutite keskmine veaprotsent garantiiaja jooksul jääb 2% juurde, siis kasutatud äriklassi arvutitel on see veelgi väiksem ja on umbes 1%.  Seda põhjusel, et enamasti tulevad tüüpilisemad vead garantiiajal välja ja saavad tootja poolt lahendatud. 

Pakume müügiks enamasti vaid suurettevõtetes või riigiasutustes kasutusel olnud äriklassi sülearvuteid. Selleks, et saaksid töökorras arvuti, oleme meil müügil olevad kasutatud sülearvutid ise põhjalikult üle kontrollinud, puhastanud ja installeerinud uus operatsioonisüsteemi.

Samuti oleme kindlaks teinud aku kestvuse, veendumaks et kõikidel kasutatud sülearvutitel oleks aku mahtuvusest alles vähemalt 60% esialgsest. Sinu meelerahu huvides anname arvutitele kaasa ka 1-aastase garantii. 

Kasutatud äriklassi sülearvutite kvaliteet sõltub nende varasemast kasutamise intensiivsusest ja neid eristatakse Grade-süsteemi järgi. Selle kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Meie valikus on suuresti vaid A+, A ja B hinnangu saanud sülearvutid, mis on väikeste kulumisjälgedega ja ilma suuremate kriimudeta. Valikusse võib sattuda ka mõni rohkem kulunud arvuti, millele oleme andnud hinnanguks C.

Valiku lihtsustamiseks oleme jaotanud kasutatud arvutid kolmeks grupiks: uuemad mudelid, vanemad mudelid ja mobiilsed tööjaamad.


Äriklassi sülearvuti eelised 

Äriklassi sülearvutid on loodud kestma. Enamus äriseeria sülearvuteid vastavad militaarstandardile ja nende vastupidavuse kontrolliks viiakse läbi mitmeid erinevaid teste. Nende käigus testitakse arvuteid näiteks mehaaniliste põrutuste, vibratsiooni, niiskuskindluse, liiva ja tolmu ning väga madalatel ja kõrgetel temperatuuridel töötamise suhtes. 

Äriklassi sülearvutite peamisteks eelisteks on: 

• Vastupidav korpus (sõltuvalt tootjast, kas magneesium, süsinik, titaanium või alumiinium). Korpus on seest tugevdatud raamiga, mis kaitseb arvuti komponente põrutuste ja väiksemate kukkumiste eest. Samuti on äriklassi sülearvutid ehitatud loogilisemalt kui koduseeria arvutid. Seetõttu on lihtsam vahetada ka vajalikke komponente ja arvutit seest puhastada. 

• Kergem kaal. Paremad korpuse materjalid tähendavad ka kergemat kaalu, mistõttu on äriklassi sülearvuteid kergem kaasas kanda. 

• Parem jahutus. Äriklassi arvutitel on jahutussüsteem põhjalikumalt läbi mõeldud, mistõttu arvutid ei kuumene nii kergesti üle ja on vaiksemad, kuna ventilaator peab vähem tööd tegema. 

• Parem aku kestvus. Äriklassi sülearvutitel kasutatakse suurema mahtuvusega akusid, mistõttu on pikem nii nende töö- kui ka eluiga. 

• Tootjapoolne tugi on pikem - äriklassi arvutites kasutatavaid komponente toodetakse kauem, nende saadavus on parem, komponente on lihtsam vahetada ja seetõttu on neid arvuteid ka vajadusel lihtsam remontida. 

 

Roheline mõtteviis 

Maailmas tekib igal aastal üle 50 miljoni tonni elektroonikajäätmeid. See tähendab, et igal sekundil visatakse maailmas ära umbes 1000 sülearvutit.

Elektroonikajäätmed on mürgised, sisaldades pliid, kaadmiumi, elavhõbedat ja muid keskkonnale kahjulikke aineid. Nii on igal inimesel oluline mõelda, kuidas tema saab elektroonikajäätmete mõju keskkonnale vähendada. 

Samas ei ole võimalik tänapäeval enam elu ilma arvutita ette kujutada. Kogu meie igapäevaelu on arvutitest sõltuv - pangandus, transport, meditsiin, jne. Ilmselgelt suureneb arvutite ja elektroonika osakaal ka tulevikus. Seetõttu on tähtis teha valikuid, mis aitavad säilitada meie tervist ja keskkonda. 

Suure panuse elektroonikajäätmetesse annavad odavad, uuena 200-500€ maksvad koduseeria sülearvutid. Need arvutid on uuena mõeldud ennekõike lihtsamaks veebilehtede sirvimiseks ja tekstitöötluseks, kuid juba aasta-paar pärast ostu jäävad nad aeglaseks ka mahukamate veebilehtede avamisel ja pikalt kasutada neid ei saa. 

Seetõttu on mõistlikum nii keskkonna kui enda rahakoti huvides valida pigem mõne aasta vanune korralik äriklassi arvuti. Sellega saad anda oma panuse, et elektroonikajäätmeid oleks maailmas vähem ja vastu saad korraliku sülearvuti, millel on töötamiseks veel aastateks piisavalt ressurssi. 

Tutvu meie kasutatud äriklassi sülearvutite valikuga siin.

Eelmine artikkel:
Järgmine artikkel:
Tahad olla esimene, kes meie uutest artiklitest ja pakkumistest teada saab?
Liitu meie igakuise uudiskirja saajate seltskonnaga. Jää nii kauaks, kui ise soovid.