6 asja, mida enne kasutatud sülearvuti ostu kontrollida

6 asja, mida enne kasutatud sülearvuti ostu kontrollida
31. oktoober 2023 Uuendatud Laen...

Kasutatud äriklassi sülearvuti on hea investeering. Aga nagu iga investeeringuga, ei saa seda teha uisapäisa ja mitte iga ost ei pruugi olla mõistlik.

Tutikat sülearvutit ostes võid olla kindel, et see teenib sind mitu head aastat (ja kui tekibki probleem, siis on sellel garantii). Kasutatud sülearvutit ostes ei pruugi sama eeldus alati täidetud olla. Seda just juhul, kui ostad selle tuttavalt või kuulutuse kaudu eraisikult. Isegi väga healt sõbralt ostes ei saa sa ilmselt garantiid kaasa.

 

Riskide maandamine

Suurimaks riskiks on kasutatud sülearvuti puhul selle tehniline seisukord. Nagu ka kasutatud auto ostmisel. Vigu, mis võib kasutatud läpakal esineda, võib olla seinast seina ja iga asja peale ei pruugi tullagi.

Pole mõeldav, et igaüks teab kõike sülearvutite hingeelust ja oskab need enne ostu üle kontrollida. Et sa saaksid oma investeeringus kindel olla, oleme meie kõik sülearvutid enne müüki panemist ise ära kontrollinud.

Veendume, et ühenduspesad, kõlarid, kaamera, klahvid, puutepaneel ja ekraan on töökorras. Vaatame kriitilise pilguga üle aku mahutavuse ja laadija seisukorra. Lisaks saab iga sülearvuti peale värske operatsioonisüsteemi ja korraliku süvapuhastuse nii seest kui väljast.

Juhuks kui mõni viga peaks ilmnema (eksimine on inimlik), siis anname igale kasutatud sülearvutile aastase garantii – kui miski siiski ei toimi nagu vaja, saab see garantiiperioodil lahendatud.

 

Sülearvuti tehniline kontroll

    • Riistvara ja ühenduspesad

Oled sa mõelnud, kui palju on sülearvutil igasugu vidinaid, mis võivad otsad anda? Juba klahve on klaviatuuril ca 85! Lisaks erinevad USB- ja muud ühendused. Ühenduspesi vahetada ei saa.

Iga meile saabunud kasutatud sülearvutil kontrollime üle selle klahvid. Lisaks sellele saadame klaviatuurile pahvaka suruõhku, mis puhastab selle altpoolt ka mikroskoopilisest, aga saatuslikuks saada võivast purust. Taustvalgustuse olemasolul veendume, et ka see töötab.

Ühenduspesad (USB, LAN, videoväljundid, ID-kaardilugeja jne) võtame samuti ühe kaupa ette ja veendume, et kõik annaksid vajalikku signaali õiges suunas edasi. Kõlarile teeme kuulmiskontrolli, veebikaamerale nägemiskontrolli.

Testime üle ka puutepaneeli ja hiireklahvid – müüki lähevad ainult tehniliselt täiesti korras olevad sülearvutid, mida oleksime nõus ka ise kasutama.

    • Ekraan

Sülearvutist on suhteliselt vähe kasu, kui see korralikku pilti ei näita või selle ekraanil on midagi häirivat – silmatorkavad laigud, sügavad täkked või surnud pikslid.

Meie kontrollist lähevad läbi ainult sülearvutid, mille ekraani seisukord sülearvuti kasutamist ei sega. Kerged klaviatuurijäljed väljalülitatud ekraanil võivad olla vaid sülearvutitel, millele oleme andnud hindeks B. Kasvõi 1 surnud piksliga sülearvuti praagime kohe välja.

    • Puhastamine

Selleks, et sülearvuti jõuaks tööd teha, on oluline, et see oleks ka seestpoolt tolmuosakestest puhastatud.

Võtame iga kasutatud sülearvuti enne müüki panemist lahti ja teeme talle ka sisemise tolmupuhastuse. Ikka selleks, et sülearvuti oleks vaikne ja arvuti protsessor saaks töö tegemiseks korralikult jahutatud.

Eriti oluline on tolmust puhastamine võimsama protsessori ja videokaartidega sülearvutitel, kuna nendel arvutitel on tõhus jahutus töö tegemiseks väga oluline.

Iseenesestmõistetavalt pühime ekraanilt, klaviatuurilt ja korpuselt kõik näpujärjed ja muu sinna kogunenud mustuse, et see näeks välja nagu uus.

    • Aku ja laadija kontroll

Ajapikku ikka akud „väsivad“, ega ole enam nii kauakestvad kui uuena. Kuna sa ootad ju kasutatud sülearvutilt ikka enamat kui 24/7 vooluvõrgus hoidmist, kontrollime alati üle aku kulumistaseme ehk kui kaua see ilma laadimata vastu peab.

Jälgime meil müüdavate kasutatud sülearvutite juures seda, et aku originaalsest mahtuvusest oleks alles vähemalt 60%. Kui siiski pärast ostu peaks siiski aku 3 kuu jooksul läbi minema, siis vahetame aku uue vastu tasuta välja.

Lisaks akule kontrollime ka laadija seisukorda – kui sellega on probleeme, siis paneme kaasa uue laadija, mis on arvuti laadimiseks piisavalt suure võimsusega.

 

Kohe tööks valmis!

Ürgne operatsioonisüsteem või eelmise kasutaja nunnud kassipildid (hea kui veel on kassipildid) on midagi, millega ei taha keegi tegeleda.

Meie eesmärk on, et iga kasutatud sülearvuti oleks avades sama kasutusvalmis kui tuliuus sülearvuti. Kui vaja, eemaldame ise kõik kassipildid ja muud andmed ning installeerime kõikidele sülearvutitele uue Windows 11 operatsioonisüsteemi koos kõigi uuendustega. Uuendatud saavad ka kõik draiverid.

 

Meelerahu garantii

Meie poest leiad vaid sellised kasutatud sülearvutid, mis on pärit suurettevõtetest, kes on need varem andnud pikaajaliselt kasutusrendile. Kahtlastest kanalitest pärit arvutitega me ei kauple ja võid olla kindel, et tegemist pole varastatud sülearvutiga.

 

Iga arvuti saab „hinde“

Teise ringi sülearvuti välimus sõltub suuresti tema eelmisest omanikust. Mõni võib välja näha praktiliselt uus, teisel on kasutusjälgi rohkem.

Et kasutatud sülearvuti seisukorrast paremini aru saada, oleme kõigile meil müügil olevatele kasutatud läpakatele andnud hinnangu (ingl.k. Grade). Väga heas seisukorras sülearvutid on A+ ja A hinnanguga. Veidi rohkemate kulumisjälgedega, kuid siiski väga korraliku välimusega sülearvutid saavad hindeks B. Grade C sülearvuteid me üldiselt müügiks ei paku.

 

Niisiis… hea investeeringu tegemiseks uuri maad ning veendu enne ostu, et saad ikka töökorras sülearvuti. Igal juhul ära osta „põrsast“ kotis!

Eelmine artikkel:
Järgmine artikkel:
Tahad olla esimene, kes meie uutest artiklitest ja pakkumistest teada saab?
Liitu meie igakuise uudiskirja saajate seltskonnaga. Jää nii kauaks, kui ise soovid.