5 põhjust, miks eelistada äriklassi sülearvutit

5 põhjust, miks eelistada äriklassi sülearvutit
10. jaanuar 2024 Uuendatud Laen...

Sülearvutit valides võib tekkida küsimus, mis see äriklassi sülearvuti üldse on ja mis vahe on tal tegelikult koduseeria sülearvutiga? Arvutite andmeid kõrvutades võib tunduda, et mõlemad on ju tehniliselt sama sisuga. Protsessori nimetus, mälu maht, ekraani eredus ja muud taolised aspektid tunduvad kattuvat, kuid üks arvuti on mingil põhjusel kohati kaks korda kallim. Miks? 

  

1. Vastupidavus   

Äriklassi sülearvuti tegemisel on seatud suureks prioriteediks tema töökindlus ja vastupidavus. Ettevõtja mõistab selgelt, et igal kaotatud minutil ja tunnil on tööl reaalne hind.

Äriklassi sülearvuti töökindluse tõstmiseks on selle korpus ja raamistik valmistatud reeglina tugevamatest ja kallimatest materjalidest nagu klaasfiiber, alumiinium, süsinikkiud ja teised eksootilised materjalid. Neid materjale ei valita hinna või uhke kõla pärast, vaid neil on päriselt eesmärk kaitsta ja teha vastupidavamaks terve arvuti. Selle tõestuseks testivad paljud tootjad oma sülearvuteid ekstreemsetes tingimustes (vt nt Lenovo militaarteste). 

Lisaks korpusele tõstetakse töökindlust väga paljudes pisidetailides nagu paremad ja kallimad kiibid, juhtmete ühendused, emaplaadi materjal, jahutuse materjalid ja ventilaatorid, kaamera ja mikrofon, ühenduste pesad, ekraani hinged. Seda nimekirja saaks veel pikalt jätkata. Just kõik see aga teebki äriklassi sülearvutist vastupidavama ja töökindlama arvuti, mille kasutusaeg võib ulatuda 5-10 aastani.  

  

2. Suurem turvalisus  

Enamus ettevõtetel on kogu info tänapäeval digitaalne ja turvalisus seetõttu olulisem kui kunagi varem. Äriklassi sülearvutitel on andmete turvalisusele põhjalikult mõeldud ja välja töötatud mitmeid lahendusi nagu sõrmejäljelugeja ja näotuvastus (Windows Hello).

Kõige uuemate Lenovo X-seeria mudelitega tuleb kaasa Human Presence Detection (HPD) sensor. See koos infrapunakaameraga saab aru, kui õige kasutaja on arvuti ees ning lülitab arvuti ise sisse ja välja. Mugavam ja turvalisem. Lisaks saab sensor aru, kui keegi selja taga sinu ekraani vaatab ja teeb ekraani seepeale tuhmiks. 

Windows Pro operatsioonisüsteemiga tuleb kaasa BitLocker, mis koos riistvaralise TPM mooduliga krüpteerivad andmed ega lase võõral andmetele ligi pääseda.  

  

3. Garantii ja järeltugi  

Paljudel meist võib olla kogemus koduse elektroonikaseadme garantiiga, kus seade võib remondis olla kuu või isegi rohkem. Sama kaua võib garantiiremont võtta ka koduseeria sülearvutil.

Äriklassi sülearvutid on siin aga erandiks. Suur osa Lenovo ThinkPad ja Dell Latitude sülearvuteid on varustatud NextBusinessDay garantiiga ja enamasti saab arvuti korda 2-3 päevaga. Lenovo pakub kallimate äriklassi sülearvutitega ka Premier garantiid, kus Lenovo tehnik abistab probleemi lahendamisel.   

  

4. Rohkem ühendusi   

Mõned aastad tagasi proovis Apple eemaldada sülearvutilt pea kõik ühendused peale USB-C. Nagu tehnikamaailmas juba kombeks on, siis said ka teised tootjad sellest inspiratsiooni ja hakkasid ka enda mudelitelt ühendusi eemaldama.

Disaini mõttes on see ju tore lahendus, aga alati mitte praktiline. Väheste ühendustega arvutitel peab olema olemas muu seadme ühendamiseks eraldi adapter. Aga nagu selliste asjadega ikka, ei pruugi adapter just siis olla kaasas, kui seda vaja on.

Ühenduste rohkus on aga koht, kus äriklassi sülearvutid säravad. Reeglina on äriklassi sülearvutitel täissuuruses HDMI ja vähemalt kaks klassikalist USB-A pesa ning uuematel mudelitel lisaks veel vähemalt kaks USB-C pesa. Enamasti on säilitatud ka kõrvaklapipesa.

Üheks oluliseks äriklassi sülearvuti eristajaks on sisseehitatud ID-kaardilugeja, mis vahest üllatuslikult veel tänagi paljudele hädavajalik aksessuaar on.

Põnev lisa on ka 4G/5G modemi olemasolu või selle lisamise võimalus. See võimaldab arvutile lihtsalt sisestada SIM-kaardi täpselt nagu telefonidel ja nii ei pea enam kodust või kontorist eemal olles telefoniga arvutile „hotspoti“ tegema või otsima lähimat Wi-Fi’t. Internet on kogu aeg olemas, väga mugav lahendus palju ringi liikuvale inimesele.  

  

5. Keskkonnasäästlikus ja taaskasutus   

Keskkonnasäästlikus on koht, kus äriklassi sülearvutid koduseeriast oluliselt erinevad.   


  • Äriklassi sülearvuti kestab kauem. Olenevalt kasutusest võib see olla 5-10 aastat, kui koduseeria puhul võib see jääda vaid 2-3 aastani. Äriklassi arvutite hea vastupidavus tagab selle, et arvutid ei pragune nii kiirelt ja ei lähe esimese kukkumise peale katki. Lisaks on nende jahutussüsteem ehitatud paremini, mis hoiab arvutit üle kuumenemast. Oluline on ka parem tootmiskvaliteet, mis annab arvutile pikema eluea. Koduseeria sülearvutid on lihtsalt õrnemad, lähevad katki ülekuumenemisest või pidevast kaasaskandmisest. Remont on kallis ja nii jääbki nende kasutusaeg sageli vaid 2-3 aastani.
  • Taaskasutatud materjalid. Tootjad kasutavad äriseeria sülearvutite tootmisel aina rohkem taaskasutatud materjale nagu alumiinium, plastmass ja isegi süsinikkiud.
  • Pakend. Aina rohkem on hakanud tootjad tähelepanu pöörama ka pakenditele. Kile on asendatud riide või paberi vastu ning lähiajal plaanitakse jõuda täielikult plastikuvaba pakendamiseni. Eriti eeskujulik on selles osas Lenovo, kes on osadel mudelitel kasutusele võtnud bambusest ja suhkruroost valmistatud pakendid, mille võib hiljem komposti kõdunema panna.
  • Uuele ringile. Enamus äriklassi sülearvuteid istub peamiselt oma elu kontoris, kus need tihtipeale vahetatakse välja pärast 3 aastast kasutust, kuna soovitakse kiiremat ja uuemat tehnoloogiat kasutada. Kasutatud äriklassi sülearvutitel on aga veel vastupidavust ja jõudu piisavalt ning nad on väga hea alternatiiv uutele soodsamatele koduklassi sülearvutitele. Tänu sellele jõuavad paljud äriklassi mudelid teisele ringile ja võivad tihtipeale kasutatuna kesta kauem, kui sama raha eest ostetud koduklassi arvutid. Need on ka ideaalsed lahendused õpilastele, kes peavad samuti vajalikuks ühenduste küllust ja vastupidavust.

Tööle sülearvutit valides tasub veel tähele panna, et alati ei ole kõik äriklassiks nimetatud sülearvutid päriselt äriklassile vajaliku kvaliteediga. Tootjad liigitavad äriklassi alla sageli ka odavaid sülearvuteid, mille kvaliteedis on tehtud järeleandmisi, näiteks Lenovo V15 või Latitude 3000 seeria. Tegelikult on need koduseeria arvutid, millele on pandud peale Windows Pro operatsioonisüsteem.

Selleks, et Sul segadust vähem oleks ja leiaksid endale päriselt kvaliteetse sülearvuti, oleme oma e-poes äriklassi kategooria all välja toonud vaid korralikud ja kvaliteetsed nö päris äriklassi sülearvutid. 

Eelmine artikkel:
Järgmine artikkel:
Tahad olla esimene, kes meie uutest artiklitest ja pakkumistest teada saab?
Liitu meie igakuise uudiskirja saajate seltskonnaga. Jää nii kauaks, kui ise soovid.