Dell äriklassi monitorid

Dell äriklassi monitorid
9. veebruar 2023

Delli monitorid on teada-tuntud oma hea kvaliteedi ja värvitäpsuse poolest ning valdav enamus mudelivalikust on ka väga hea ergonoomikaga. Monitoride disain on Dellil väga ühtlane ja nii on enamik mudeleid välimuselt sarnase stiiliga. Kahtlemata on Delli monitori ostmine turvaline valik ning see sobib eriti hästi just kontorisse 

Dell on olnud ligi 10 aastat maailma suurim monitoride tootja ja valikus on ligikaudu 100 erinevat monitori, mille hulgast leiab igaüks endale sobiva.

 

Delli monitoride seeriad 

Monitoride valimise lihtsustamiseks on Dell jaotanud monitorid erinevateks seeriateks:

E-seeria - kõige lihtsamad ja soodsamad monitorid, millel on väga vähe ühenduspesasid. Sobivad eelkõige koduseks kasutamiseks. Neid me kontoritööks osta ei soovita, kuna need ei paku piisavalt võimalusi ja on tehtud vaid head hinda silmas pidades.

S-seeria - peamiselt koduseks kasutamiseks mõeldud multimeedia ja mänguri monitorid. Mitmetel mudelitel on sisseehitatud kõlarid. Valikust leiab ka veebikaamera ja mikrofoniga monitore.

P-seeria - peamiselt kontoritööks mõeldud ja Delli kõige populaarsemad monitorid, mis on väga heade ühendusvõimalustega. Enamikul mudelitest on kasutusel ekraanid, milles on kahjulikku sinist valgust vähendatud (Low Blue Light tehnoloogiaga). Paljud mudelid on saadaval sisseehitatud USB-C dokkimisseadmega ja ka LAN pesaga.

U-seeria - veelgi rohkem ühendusi ja parem pildi kvaliteet, kui P-seerial. Sobivad ka videotöötluseks. Kõik mudelid säästavad silmi tänu Low Blue Light tehnoloogiale ja samuti on olemas USB-C ühendusega mudelid.

UP-seeria - parima pildikvaliteediga ja on mõeldud professionaalseks foto- ja videotöötluseks.

C-seeria - sisseehitatud veebikaamera, mikrofoni ja kõlaritega monitorid, mis sobivad väga hästi nii videokõnede ja konverentside jaoks kui kontoritööks. Paljudel mudelitel on kasutusel Low Blue Light tehnoloogia, millega on vähendatud kahjulikku sinist valgust. Mitmed mudelid on saadaval sisseehitatud dokkimisseadmega.

Gaming seeria – kiire reageerimisaja ja kõrge värskendussagedusega mänguritele mõeldud monitorid. 

Alienware seeria - ülikiire reageerimisaja (0,1 – 2ms), ülikõrge värskendussageduse (kuni 360Hz) ja selge detailsuse ning elutruu pildiedastusega mänguritele mõeldud monitorid. 

 

Ärikasutajale mõeldud kvaliteetsed Dell P- ja U-seeria monitorid 

Ärikasutajatele annavad parima kvaliteedi eeskätt P- ja U-seeria monitorid. Nende seeriate eeliseks on lai valik erinevaid liideseid alates videosisendidest (HDMI, DisplayPort) ja lõpetades mitme USB ühenduspesaga.

Paljudel mudelitel on ka Daisy chain võimalus (eeldab monitoril DisplayPort out liidese olemasolu), mis võimaldab mugavalt mitut monitori ühendada ja sedasi suuremat ekraanipinda kasutada. Lisaks on kallimad monitorid võimalik ühendada sülearvutiga ühe USB-C kaabli abil, läbi mille liigub nii pilt kui toide. See hoiab töölaua juhtmetest puhtamana ja võimaldab arvutit ka laadida läbi sama kaabli. 

Samuti on P- ja U- seeria monitorid väga heade reguleerimisvõimalustega. Monitoridel suurusega 24”-32” on võimalik reguleerida kõrgust ja kaldenurka, monitore saab horisontaalselt pöörata ning olemas on ka pöörlemistelje funktsioon. 

Dell monitori reguleerimineU-seeria monitorid on hea värvigammaga ja sobivad hästi nii video- kui pilditöötluseks. Professionaalseks pilditöötluseks on mõeldud Dell UP-seeria monitorid, millesse on värvide kalibreerimiseks mõeldud kolorimeeter juba sisse ehitatud. 

Ekraani suurused on P- ja U- seeria monitoridel 24”-49”. Alates 34” monitori suurusest pakub Dell ka ülilaia ja nõgusa ekraaniga mudeleid, mis saavad iga päevaga aina populaarsemaks. Ka meil endal on Flex Sülearvutikeskuse kontoris kasutusel just 34" nõgusad monitorid.  

 

C-seeria monitorid – suurepärased monitorid videokõnedeks 

Ärikasutaja jaoks on oluline ka Delli C-seeria, mis pakub suhtlemiseks ja koostöötamiseks mõeldud monitore. 

Sellest seeriast leiab kasutaja 24”-34” monitoride valikust mudelid, millele on sisse ehitatud kõlarid, mürasummutav mikrofon ja veebikaamera, mille saab ühe vajutusega monitori sisse peita või kasutusele võtta. Kallimatel mudelitel on ka monitori esipaneelil Microsoft Teamsi juhtnupud, võimalus teha ühe nupuvajutusega videokõnesid, reguleerida kõlari helitugevust või vaigistada mikrofoni. 

Suurte konverentsiruumide tarbeks on C-seeria monitorid, kus ekraanid on suuruses 55”-86". 

Igapäevaselt ringiliikuva töökohaga inimese jaoks on Dellil pakkuda 14” ekraaniga, õhuke ja kerge C1422H monitor, mille saab kergesti USB-C kaabli abil oma sülearvutiga ühendada. Sobib ka kliendiga kohtumiseks, kus saad mugavalt teises ekraanis jagada presentatsiooni või muud infot. 

 

Miks tasub valida Delli monitor? 

  • Kiire ja mugav Dell monitoride garantii - tavaliselt tähendab monitori garantiiprobleem seadme garantiisse viimist, toomist ja ootamist, mis kõik võib võtta kokku päevi või nädalaid. Delli äriklassi monitoride puhul on asi lihtsamast lihtsam. Helistad Delli, sulle saadetakse enamasti juba järgmisel tööpäeval uus monitor, vana pakid uue monitori karpi ja see viiakse järgmisel päeval ära. Paremat teenust ei oskagi välja mõelda. 
    Dellil on ka Dell Premium Panel Exchange programm, mis tagab kehtiva garantiiperioodi jooksul monitori uue seadme vastu välja vahetamise juba siis, kui ekraanil on 1 hele surnud piksel.   
  • Enamus Delli monitorid kasutavad ComfortView Plus tehnoloogiat, mis vähendab sinist valgust ja jätab ekraanil värvid paika ega tee kogu pilti kollakaks. Silmade tervis on väga oluline, eriti tänapäeval, kui paljud meist on ekraanide taga kokku üle 10 tunni päevas. Mida see kahjulik sinine valgus teeb ja kuidas seda monitorides on vähendatud, saad täpsemalt lugeda siit. 
  • Dellil on programm Display Manager, mis lisaks paljudele muudele funktsioonidele aitab ekraani jagada osadeks. Saad sättida ekraani kas kaheks, kolmeks või nii mitmeks osaks kui soovid. See lihtsustab tööd, kui korraga kasutad mitmeid programme.  
  • Dell monitoride välimus meeldib enamus klientidele. Eks see on maitse asi, aga ikka väga ilus on töölaud 34" USB-C Dell monitoriga, kus ei ole üleliigseid juhtmeid.  

 

Delli monitori nimetus on nagu isikukood 

Igal sümbolil Delli monitori mudelinimes on kindel tähendus. Selleks, et Delli monitoride valikus lihtsamalt orienteeruda, on Dell koostanud legendi, mis selgitab lahti, mida iga täht ja number mudeli nimes täpsemalt tähendab.


Kokkuvõtteks võib öelda, et Delli monitoriga mööda panna on keeruline, aga oluline on leida just endale sobiv mudel. Pigem tasub valida veidi suurem ja rohkemate võimalustega mudel. Tavapärase kontoritöö puhul eelista kindlasti USB-C ühenduse ja ComfortView Plus tehnoloogiaga mudeleid. 

Oleme teinud ka tabeli, kus on kõiki Delli monitore lihtne omavahel võrrelda. Tabeli leiad siit

Kui suurt monitori valida, mis resolutsiooniga ja mida tähendab Daisy Chain? Kõik vastused leiad siit põhjalikust artiklist

Eelmine artikkel:
Järgmine artikkel:
Tahad olla esimene, kes meie uutest artiklitest ja pakkumistest teada saab?
Liitu meie igakuise uudiskirja saajate seltskonnaga. Jää nii kauaks, kui ise soovid.