TOP 10 sülearvutid 2019

1.

Lenovo X1 Carbon (Gen 7, 2019)

Kõige kergem, õhem ja vastupidavam!

X1 Carbon on legendaarse Lenovo ThinkPad mudeliperekonna absoluutne tipp. Voolusäästlik Inteli uusima generatsiooni tehnika tagab piisava jõudluse ning ühtlasi väga pika aku kestvuse – näiteks videot vaadates jaksab arvuti tööd teha üle 14 tunni.
Nagu nimigi ütleb, on see sülearvuti valmistatud süsinikkiust, tänu sellele on korpus ülimalt tugev ja kerge – kaalu on X1 Carbonil pisut üle kilogrammi. Loomulikult on mudel läbinud ka klassikalised ThinkPadi militaartestid, et tagada töökindlus ka kõige ekstreemsemates oludes.
Klaviatuur on ThinkPadile omaselt laitmatu, Full HD IPS ekraanid pakuvad head värvieristust ja sobivad töötamiseks ka välitingimustes või päikesevalguses. Tippmudelid on saadaval veelgi paremate 4K ekraanidega.

(Foto: Lenovo.com)

2.

Dell XPS 13 ja XPS 15

Kompaktne, stiilne ja võimas!

Alumiiniumist kaas ning süsinikkiust korpus on stiilsed ja silmapaistvad. Dell XPS mudelid tunneb ära ülimalt õhukese ekraaniraami järgi. See laseb sülearavuti suurust maksimaalselt ära kasutada ning muudab XPS-id niivõrd kompaktseks, kui üks 13- või 15-tolline arvuti olla saab. Sisuliselt oli Dell esimene, kes moodsate mobiiltelefonide raamivaba lahenduse sülearvutite maailma tõi.
XPS 13 on väikseim 13-tolline sülearvuti mida turult leida võib. Kaalu on tal pisut üle kilogrammi, imeõhukese raami sees näitab pilti kas suurepärane FullHD või veelgi parem 4K ekraan ning aku peab vastu üle 11 tunni.
15-tollise ekraaniga XPS on samuti oma ekraani suuruse kohta muljetavaldavalt kompaktne. Samas pakub XPS 15 ka võimsamaid protsessoreid ning eraldiseisvat graafikakaarti. Lisaks veel suurepärast ekraani, mis pakub laitmatut värviesitust - kõik see peaks huvi pakkuma eeskätt foto- ja videotöötlejatele. Loomulikult jätkub seda jõudlust ka mõne uuema arvutimängu jooksutamiseks. Kompromissina peab arvestama aku kestvusega veidi üle 8 tunni, mis pole tänasel päeval enam teab mis muljetavaldav tulemus.
Otsid midagi stiilset ja kerget? Või hoopis võimekat töövahendit, mis oleks samas võimalikult kompaktne? Dell XPS mudelite poole tasub vaadata, sest nii 13- kui ka 15-tollised sülearvutid on suurepärased.

(Foto: dell.com)

3.

Asus ZenBook S13

Imeõhukesed ja pilkupüüdvad ZenBookid.

ZenBookide mudeliperekond on üpris lai ning huvitavaid mudeleid leidub igas mõõdus. Kõige muljetavaldavam neist on ehk 13-tolline ja vaid 1,1 kilogrammi kaaluv ZenBook S13. Juba pilt räägib rohkem kui 1000 sõna, kuid tegemist pole pelgalt väga kena, vaid tõepoolest suurepärase sülearvutiga.
ZenBook S13 on pakitud õhukesse ja väga stiilsesse alumiiniumkorpusesse ning suudab pakkuda rohkem jõudlust kui konkureerivad mudelid nii Delli kui Lenovo ThinkPadi nimekirjades.
Tegemist on ilmselt kõige õhema-kergema sülearvutiga, millesse on pakitud eraldiseisev graafikakaart. Kui tarvis on leida masin, mis saaks vajadusel hakkama foto- ja videotöötluse või mängudega, kuid oluline on ka kaasavõtmismugavus, siis on ZenBooki pakutavat raske ületada.
Võimekas protsessor, ülimalt kiire andmekandja ja suurepärast pilti näitav ekraan (mis on diagonaaliga 13'9 ehk siis pisut suurem kui tüüpiline 13-tolline) teevad ZenBookist vägagi ahvatleva sülearvuti. Ka aku kestab piisavalt palju tunde, et tööpäeva algusest lõpuni muretult toimetada.

(Foto: asus.com)

4.

Apple MacBook Pro 13

 ja 

MacBook Pro 15

Jätkuvalt täielik tipptase igas elemendis.

Apple kasutab parimat Inteli tehnikat ja arendab selle juurde suurepäraselt optimeeritud tarkvara. Uued MacBookid näevad välja sama stiilsed kui alati ning kõik, mis puutub kasutusmugavust, läheb üha paremaks. MacBook Pro-d on võimekamad kui mistahes samas mõõdus konkurendid ning pakuvad jätkuvalt kõige muljetavaldavamaid ekraane, mida sülearvuti küljes leida võib. Lisaks veel tõenäoliselt parim puuteplaat, suurepärane aku kestvus ja suurepärase kiirusega WiFi ning ThunderBolt 3 pesad. Ja lõpetuseks – ka koostekvaliteedi poolest on Apple jätkuvalt absoluutne tipp.
Kõigele sellele vaatamata peab arvestama paari kompromissiga. MacBook Pro kummagi mudeli küljest ei leia täismõõdus USB või HDMI pesasid, seega on vastavalt vajadusele tarvis lisaks niigi kõrgele hinnale investeerida ka lisaseadmetesse. Sellele vaatamata ei saa jätkuvalt öelda, et Apple on ülehinnatud: jah, Apple on kallis, aga tegemist on suurepäraste arvutitega, mis on oma hinda väärt.

(Foto: apple.com)

5.

Lenovo ThinkBook 13

Midagi värsket ja stiilset klassikaliste ThinkPadide kõrvale

Lenovo eksperimenteerib uue seeriaga – ThinkBookid võiks oma olemuselt jääda kuhugi ThinkPadi tippmudelite ja kodukasutajale suunatud sülearvutite vahele.
Uued ThinkBookid näevad klassikaliste ThinkPadide kõrval välja värsked ja moodsad. Lenovo ei ole neid küll läbi militaartestide kadalipu vedanud, kuid alumiiniumkorpus tundub käes vastupidav ning trükkimine on tänu eeskujulikele klaviatuuridele jätkuvalt väga käepärane.
Lenovo koduseeria mudelid jäid kvaliteedilt legendaarsetele ThinkPadidele alla, kuid ThinkBookiga on püütud see viga parandada ning pakkuda hea hinnaga korralikku, õhukest ja stiilset sülearvutit, mis oleks Lenovo nime vääriline.

(Foto: lenovo.com)

6.

Lenovo ThinkPad T490s

Legendaarne T-seeria ThinkPad – parem kui kunagi varem!

Võimsam, õhem ja kergem kui kunagi varem, ent ikka see sama vana pommikindel ThinkPad. Kompromisse pole selle sülearvuti juures tehtud millegi arvelt. Süsinikkiust korpus ja alumiiniumist raam, ekstreemsed militaarstandardi testid ning jätkuvalt laitmatu kasutusmugavus.
Loomulikult on kasutusel uusima põlvkonna Inteli tehnika ning ülikiired kõvakettad. Täiendava graafikaressursi tarvis tuleks vaadata küll ThinkPadi P-seeria masinate suunas, kuid igapäevatoimetuste jaoks pakub T490s võimsust küllaga.
Arvutile on valitud laitmatud FullHD ekraanipaneelid, mis pakuvad väga head värviesitust ning isegi õues kasutamiseks sobivat eeskujulikku ekraaniheledust. Jätkuvalt on Lenovo T-seeria mudelid varustatud parimate klaviatuuridega mida sülearvutite küljest leida saab.
ThinkPad T490s vastab kõigile ootustele, mida fännid on T-seeria ThinkPadidele seadnud, lihtsalt moodsamas kuues kui kunagi varem. Kui eesmärk on leida sülearvuti, mis võiks ka pärast aastatepikkust igapäevast kaasatassimist laitmatult toimida, on T490s kindla peale minek!

(Foto: lenovo.com)

7.

Dell Vostro 3480

Soodne sülearvuti, mis pakub üllatavalt palju

Alla 500 euro maksev 14-tolline Vostro 3480 ei kuulu sadadest erinevatest valikutest kindlasti 10 parima sülearvuti-mudeli hulka, kuid tänu heale hinna-kvaliteedi suhtele kuulub ta siia loetellu igal juhul. Vähem kui poole tuhande euro eest pakub Dell sülearvutit, millesse on pakitud kaasaegne Inteli tehnika ning kiire andmekandja. See kombinatsioon tagab tüüpilise koduse internet-dokumendid-Youtube kasutuse jaoks igati sobiva ressursi.
Mingeid tehnoloogilisi imelahendusi Vostro küljes oodata ei maksa, kuid oluline on, et esmatähtsa osas pole mingeid kompromisse ega kärpeid tehtud. Tarvilikud ühenduspesad on olemas, aku peab tubli 7 tunnikest ning 1,8 kilogrammine korpuski näeb täitsa viisakas välja. Kindlasti on hinnaklassi arvestades ka oluline, et Dell annab masinale tervelt 3-aastase garantii.
Dell Vostro 3480 on omas hinnaklassis igati mõistlik valik.

(Foto: dell.com)

8.

Dell Latitude 7400

Tippkvaliteedi ja -tehnoloogia viimase sõna sümbioos

Latitude 7400 on Delli äriklassi mudelite lipulaevaks. Nende sülearvutite eesmärgiks on pakkuda laitmatut töökindlust ning kasutusmugavust.
Stiilsete, kuid kergete korpuste juures on kasutatud ülimalt vastupidavat süsinikkiudu ning alumiiniumit. Et olla valmis töötama mistahes tingimustes, on arvuti tootearenduse käigus läbinud erinevad militaarstandardi testid - tulemuseks on sülearvuti, mis ei karda põrutamist, tolmu, ekstreemseid temperatuure ning isegi pritsmeid.
Latitude 7400 pakub suurepärast klaviatuuri, vajalikke ühenduspesasid ja USB-C dokkimisvõimalust ning täis laetud aku suudab esitada 15 tundi videot või võimaldab surfata pea sama kaua internetis. Puudu ei ole ka ID-kaardi lugeja.
Äriklassi arvutile omaselt pakub Dell ka 3-aastase äriklassi garantii – võimalikud probleemid lahendatakse järgmiseks tööpäevaks ning kasvõi kliendi enda kontoris.

(Foto: dell.com)

9.

MSI GL63 9SE

Tõelisele mängugurmaanile!

MSI on arvutimängude kuumal turul üks tõsiste tegijate seast. GL63 9E pakub Inteli kõige uuemat Coffee Lake generatsiooni tehnikat ning GeForce RTX graafikakaarte.
Tõsine mängur ei pea selle tehnika juures muretsema – seda ressurssi on küllalt, et nautida ka järgmistel aastatel turule jõudvaid mänge. Lisaks on MSI jätnud kasutajale ka võimalusi ressursile vajaduse korral juurde lisada – vajaduspõhiselt saab vahemälu laiendada lausa 64GB peale ning ka andmekandjaid saab asendada mahukamatega.
Sihtotstarbelise kasutuse juures ei maksa oodata teab mis pikka aku kestvust ning arvuti on võrreldes kaasaegsete ultrabookidega ka üsna kobakas, kuid tegemist on siiski hoopis teisest puust masinaga.
Kui prioriteediks on maksimaalse jõudluse, kuid mõistliku hinnaga sülearvuti, on MSI GL63 9E üks parimaid kompromisse, mis hetkel turul. Endale sobivat sülearvutit otsides tasub pilk peale heita tervele MSI mudelivalikule, mis on üllatavalt lai, ning saadaval on palju erineva jõudluse ja hinnaga mänguritele mõeldud sülearvuteid.

(Foto: msi.com)

10.

Apple MacBook Air 13

Ideaalne igapäevaarvuti

MacBook Air 13 on soodsaim võimalus Apple kogemusest osa saamiseks. Suurepärast koostekvaliteeti ja laitmatult optimeeritud tarkvara pakkuv MacBook Air on pisut õhem ja kergem kui 13-tolline Pro versioon. Ka protsessorijõudlust on Airil oma kallimast vennast veidi vähem. Tavakasutaja jaoks, kes ei kavatse jooksutada erinevaid graafikatöötlusprogramme, vaid soovib stiilset, kerget ja usaldusväärset läpakat igapäevatoimetusteks on sellest aga küll ja veel.
MacBook Air 13 juures on mõeldud tüüpilisele arvutikasutajale, kes loeb ära oma meilid ja uudised, kasutab suhtlusvõrgustikke ja tegeleb dokumenditöötlusega. Retina ekraan näitab suurepärast pilti, aku kestab üle 12 tunni, puuteplaat on mugav ja käepärane ning kõlarid teevad üllatavalt head heli. Peab lihtsalt arvestama, et tavapärased USB-pesad on asendanud uus ThunderBolt 3, ka ei ole tal HDMI pesa ning Apple toodetele omaselt on ka hinnaklass üpris kõrge.

(Foto: apple.com)