Äriklassi sülearvuti – kellele ja milleks?

Fraas “äriklassi sülearvuti” võib olla natuke eksitav. Need kaasaskantavad arvutid ei ole mõeldud ainult kontoritööks või firmajuhtide laudadele – pigem vastupidi. Äriklassi standard on pigem loodud kasutajale, kelle jaoks on esmatähtis, et tema töövahend oleks kvaliteetne, vastupidav ning valmis töötama mistahes olukorras. Samuti saab äriklassi arvuti omanik arvestada, et kui arvuti vajab hooldust, saab see töö tehtud väga kiiresti ja korralikult.

Kliki siia, et tutvuda Eesti suurima äriklassi sülearvutite valikuga!

Korraliku äriklassi sülearvutiga saab muretult töötada igas keskkonnas
(Foto: hp.com)

Läbimõeldud ja kõrge kvaliteediga disain

Üks ustav sülearvuti peab olema valmis igas situatsioonis ja igal elujuhtumil olema töövalmis. Keskmise koduklassi sülearvuti sisu kaitseb plastmassist kest, mis võib pahatihti üpris habras olla ning mis pole kindlasti mõeldud taluma põrutusi, väänamist või kukkumisi. Äriklassi sülearvutite puhul on kõigele sellele mõeldud. Koostematerjalidest on pikka aega enimlevinud olnud magneesiumsulam ning alumiinium, kuid tänaseks kasutatakse üha enam ülikerget ja väga tugevat süsinikkiudu.

Parimad saadaolevad materjalid

Korpuse sisse ehitatud süsinikkiust või magneesiumist raam tagab selle, et arvuti kõik elulised komponendid on kenasti kaitstud. Kergemate kukkumiste või muljumiste tagajärjena ei pea kartma korpuse purunemist või deformeerumist – praktika on näidanud, et plastikkorpuses arvutitega kipub seda juhtuma. Lisaks on need materjalid, eriti süsinikkiud, ka äärmiselt kerged. Tänu sellele on viimase kümnekonna aasta jooksul tehtud suur arenguhüpe - rauda täis, kaks ja pool või isegi kolm kilo kaaluvad äriklassi arvutid on muutunud hoopis stiilsemaks. Nüüd suudetakse samasugust füüsilist tugevust pakkuda korpuses, mis võib kaaluda vaid veidi üle kilogrammi – näiteks Lenovo X1 Carboni näol.

Testitud kõige ekstreemsemates oludes

Selleks, et klient saaks olla kindel, et tema kätte jõuab laitmatu töökindlusega arvuti, pannakse äriklassi tippmudeleid tootearenduse käigus proovile eriti ekstreemsetes tingimustes. Nii on enamus Lenovo ThinkPadi, Dell Latitude ja HP EliteBook tippmudeleid läbinud MIL-SPEC 810G militaarstandardi testid. Nende testide käigus saavad sülearvutid tunda ekstreemselt kõrgeid- ja madalaid temperatuure ning temperatuurikõikumisi, niiskust ja pritsmeid, tolmu, põrutust ja vibratsiooni ning isegi hallitust. See tähendab, et mistahes igapäevases olukorras ei tohiks need arvutid kuidagi hätta jääda.

Kliki siia, et visata pilk Lenovo sülearvutite piinamiskambrisse!

ThinkPadi tippmudelid läbivad tootearenduse käigus tõelise katsumuste kadalipu.
(Foto: lenovo.com)

Kasutusmugavus – iga detail on oluline!

Kõik mis on kasutaja jaoks oluline, on peensusteni läbi mõeldud. Tüüpilise koduseeria sülearvuti puhul on tootja eesmärgiks olnud kliendile võimalikult soodsa hinnaga pakkuda maksimaalset jõudlust. Paraku ei panda aga erilist rõhku klaviatuuridele, ekraanidele või isegi ühenduspesade paigutusele.

Klaviatuurid

Kõige rohkem füüsilist tööd teevad sülearvuti küljes ilmselt klaviatuurinupud. Kahtlemata on oluline, et trükkimine sujuks mugavalt ja nupuvajutused oleks konkreetsed ja selged. Äriklassi arvutite klaviatuurid on loodud trükimasinateks, sõrmed ei pea tajuma mingit vetrumist või klaviatuuri vajumist ja lainetamist. Võrdlusmomendi saamiseks tasub läbi käia Flex Sülearvutikeskuse salongist ning seal on võimalus erinevaid klaviatuure testida ning veenduda, et äriklassi mudelite klaveril sujub trükkimine märksa mõnusamalt.

Jätkuks eelmisele teemale – tippmudelite klaviatuurid on mõistagi pritsme- ja tolmukindlad. Näiteks mõned Lenovo ThinkPadi klaviatuurid ning korpused sisaldavad suisa drenaaži mis klaviatuurile kukkunud vedeliku arvuti elulistest komponentidest mööda juhib ja põhja kaudu välja laseb joosta.

Ühest kaablist piisab, et kõik vajalikud seadmed sülearvutiga koostööd tegema panna
(Foto: dell.com)

Ühendused

Reeglina on äriklassi arvutid varustatud rohkemate pesadega kui keskmine koduseeria laptop. Standardiks on saanud vähemalt 3 USB-pesa, videoväljund, milleks üldjuhul HDMI ja USB-C/ThunderBolt3. Jätkuvalt on meie maal relevantne ka ID-kaart – selle tarvis leiab pesa vaid valitud äriklassi sülearvutitelt.

USB-C pesa on viimaste põlvkondadega asunud asendama ka varem arvuti põhja all olnud dokkimispesa, kusjuures paljudel mudelitel käib sedapidi ka laadimine. Nii piisabki vaid ühe kaabli arvuti külge pistmisest, et kasutusvalmis oleks hiired-klaviatuurid, üks või mitu monitori ning printerid-skännerid ja mistahes kolmandad tarvilikud masinad. Võimalus on kasutada vastavat dokki, kuid tänaseks on olemas ka monitorid, mis pordilaiendina toimetavad – üks vidin jälle vähem.

Homseks korda + tehnik kontorisse

Kuna tootjad on oma äriklassi sülearvutite kokku panemisel ja arendusel kõvasti vaeva näinud, julgevad nad nende masinate töökindlusele ka vastavad garantiid anda. Nii pakutakse äriklassi arvutitele lisaks sellele, et garantii on juba eos pikem kui koduseeria masinatel, kahte väga olulist täiendavat garantiiklauslit.

(Foto: lenovo.com)

Homseks korda e. Next Business Day (NBD)

See tähendab, et arvutiga tegeletakse juba järgmisel tööpäeval pärast seda, kui arvuti tehniku kätte või hooldusesse jõuab. Koduseeria sülearvutitel on selleks reageerimistähtajaks üldjuhul 2 nädalat. Halvemal juhul võib koduseeria- või mänguriarvuti suisa välismaale hooldusesse sõita. Äriklassi arvuti omanik võib aga muretu olla, sest juba järgmisel päeval on tema arvuti korda tehtud. Vastavad teenusepakkujad hoiavad kõigile hetkel garantii all olevatele mudelitele vajalikke varuosi teeninduses kohapeal ning seega ei pea muretsema, et mingi väikese ja lihtsa jubina saabumise pärast peab nädalaid ootama.

Varuosade kohta veel – pahatihti võib juhtuda seda, et sinu mõne aasta vanuse koduseeria arvuti tarvis on varuosade tootmine lausa ära lõpetatud. Äriklassi masinatega seda ohtu ei ole, kuna tootjad lubavad järelteenindust pakkuda aastaid pärast mudeliseeria tootmise lõpetamist.

Tehnik kontorisse e. On-Site

On-Site garantii tähendab, et probleemide esinemise korral, ei ole tarvis endale jalavaeva tekitada, piisab vaid garantiiteenindusele probleemist teada anda. Sõltuvalt olukorrast saadetakse kohapeale kas tehnik, kes probleemi kohapeal lahendab või tuleb kuller, et arvuti peale korjata ning järgmisel tööpäeval tagasi tuua.

Enne ostu tuleks loomulikult iga konkreetse arvuti täpsete garantiitingimustega tutvuda – nii garantii kestuse kui lisatingimuste osas.

Lisaks garantiiküsimusele oskavad Flex Sülearvutikeskuse spetsialistid vastata ka kõigile muudele sülearvuti teemalistele küsimustele – astu läbi esindustest Tallinnas ja Tartus või külastada kodulehte www.flex.ee.

Usaldusväärne sülearvuti laseb sul olulisele keskenduda.
(Foto: lenovo.com)